Що варто знати про Mpox (мавпячу віспу)?
Що таке Mpox?
Mpox, раніше відома як віспа мавп — це рідкісна вірусна інфекція, яка зазвичай зустрічається у Західній та Центральній Африці. Вона може передаватися від людини до людини через тісний фізичний контакт із зараженими ділянками шкіри, або через спільне використання зараженого одягу, постільної білизни та інших предметів.
🦠Як можна заразитися Mpox (віспа мавп)?
Інфекція може передаватися через:
- тісний фізичний контакт з бульбашками або струпами на шкірі інфікованої людини. Це може включати сексуальний контакт, поцілунки, обійми або навіть просто тримання за руки;
- торкання зараженого одягу, постільної білизни чи рушників, якими користувалася інфікована людина;
- кашель або чхання хворого, коли він знаходиться поруч.
🔘Симптоми Mpox.
Симптоми зазвичай з’являються через 5-21 день після інфікування і можуть включати: високу температуру, головний біль, м'язові болі та біль у спині, опухлі залози, тремтіння та виснаження, висип, що зазвичай починається на обличчі та поширюється на інші частини тіла.
🦠Що робити, якщо є симптоми?
Якщо у вас з’явились симптоми, зокрема висип із пухирями, терміново зверніться до сімейного лікаря за порадою. Особливо якщо ви:
- мали тісний контакт з людиною, що має симптоми Mpox;
- мали нового сексуального партнера за останні 3 тижні;
- нещодавно подорожували до Західної або Центральної Африки.
При наявності симптомів, залишайтеся вдома, уникайте тісного контакту з іншими людьми, та зателефонуйте лікарю.
💉Лікування та вакцинація.
Більшість випадків Mpox проходять у легкій формі і не потребують спеціального лікування. Проте, якщо симптоми є серйозними, може знадобитися госпіталізація. Вакцинація проти натуральної віспи забезпечує певний рівень захисту, і її пропонують людям, які найбільше схильні до ризику зараження, зокрема медичним працівникам.
👩⚕️Профілактика
Щоб зменшити ризик зараження:
- регулярно мийте руки з милом і використовуйте дезінфікуючий засіб;
- уникайте тісного контакту з людьми, які можуть бути інфіковані;
- якщо ви подорожуєте до Західної або Центральної Африки, уникайте контакту з дикими або бродячими тваринами, а також не їжте м'ясо диких тварин.
На сьогодні ця інформація є актуальною, важливою, тож будьте уважними до свого стану і своєчасно звертайтеся за медичною допомогою. Більше інформації за посиланням 👉 МОЗ
Автор: Ломага Оксана Анатоліївна